Search
  • Rona Barzily-Oded

כיצד תבחרי את החולצה הלבנה הקלאסית שלך


מידה:

מניסיוני, הקונה הישראלית הממוצעת נוטה לקנות בגדים הקטנים ממידתה. עלייך לזכור שצריך להיות מרווח בין הבגד לגוף, ואם את מתלבטת בין שתי מידות, קני את הגדולה מביניהן. בשונה ממה שמקובל לחשוב, בגד שהוא רחב קצת יותר משווה מראה רזה ואלגנטי יותר (ולא "משמין" את הלובשת...).

חשוב למדוד את החולצה בישיבה על מנת לוודא שהיא נוחה, ושהיא מונחת ברפיון על הבטן ולא מבליטה את מה שרצית לטשטש.

כמו כן, בדקי שהכפתורים בחזית אינם נראים כאילו הם או-טו-טו מתפקעים, כדי שלא יתקבל מראה "ארוז" וזול.

לבשי חזיה נכונה ומחמיאה, בצבע גוף, כשאת מודדת ו/או לובשת חולצה לבנה. אם החולצה שקופה קני לך גופיה קטנה, לבנה, ולבשי מתחת. גופיה זו תפתור את בעיית השקיפות וגם "תארוז" אותך מתחת לחולצה.

מחשוף:

לנשים בעלות חזה גדול מחמיאים מחשופים עמוקים: מחשוף עגול עמוק, מחשוף V או חולצת מעטפת.

לנשים בעלות חזה קטן מחמיאים מחשופים סגורים: גולף, ניקי או חולצת קולר. כמו כן, חולצה עם וולנים ומלמלות בחזית - מראה בהשראה ויקטוריאנית - מחמיאה לנשים בעלות חזה קטן.

לנשים בעלות כתפיים רחבות רצוי להימנע ממחשוף סירה, שמרחיב עוד את הכתפיים, ולהיפך, נשים בעלות כתפיים צרות ושמוטות יכולות להסתייע במחשוף סירה על מנת להרחיב אזור זה.

שרוולים:

לנשים בעלות זרועות עבות אני ממליצה ללבוש חולצה עם שרוולי 3/4 , כן, גם בקיץ... השרוולים הקצרים אינם מחמיאים, שכן, הם מסתיימים בחלק העבה ביותר של הזרוע.

נשים בעלות זרועות דקות בהחלט יכולות ללבוש חולצה בעלת שרוול קצר, אם כי, בכל מקרה, שרוול באורך 3/4 מקנה מראה יותר אלגנטי ושיקי.

סוג בד:

עלי, באופן אישי, אהובים הבדים הטבעיים – כותנה ופשתן. בדים אלה נושמים ואווריריים ומתאימים במיוחד לקיץ הישראלי. המראה שלהם נקי, נינוח ויוקרתי. חסרונם הוא בכך שהם נוטים להתקמט (פשתן בעיקר), ושיש צורך לגהץ אותם אחרי כביסה.

הבדים הסינטטיים במלואם או בחלקם: פוליאסטר, ויסקוזה, ניילון וכו' הינם לרוב עמידים יותר בכביסות, אינם מצריכים גיהוץ, אך עלולים לחמם יתר על המידה ואף מקנים לעיתים מראה זול ו"פשוט".

המלצתי היא לבחור חולצה שעשויה מכותנה בתוספת אחוז נמוך של אלסטן (עד 4%) על מנת להקנות לך מראה אלגנטי ומחמיא. האלסטן גורם לכך שהחולצה מונחת היטב על הגוף ואינה רפויה יתר על המידה.

בפנים או בחוץ:

לנשים שיש להן בטן שטוחה אני ממליצה לצוות את החולצה הלבנה עם מכנסיים מחויטים עם פנסים (מכנסי הפנסים עשו "קאמבק" והם מאוד אופנתיים), וללבוש אותה בתוך המכנסיים עם חגורת "צמה" צרה במותניים.

לנשים בעלות בטן מומלץ ללבוש החולצה עם מכנסיים בגזרה ישרה, מחוץ למכנסיים, ולאמץ מראה של שכבות, שמאריך ומצר את הצללית, למשל, חולצה לבנה ארוכה ומעליה ג'קט שחור קצר, או קרדיגן שחור קצר.

כמו כן, לנשים בעלות בטן לא מומלצת חגורה במותניים כדי לא "לסמן" באמצעות אקססורי מקום שהוא בעייתי.

לנשים מלאות אני ממליצה לא לסגור הג'קט או הקרדיגן, אלא להשאירו פתוח, זה יעניק מראה יותר משוחרר ושיקי ולא "דחוס".

אקססוריז:

ניתן לאבזר את החולצה הלבנה עם מטפחת משי אופנתית. כיום יש בחנויות רבות מטפחות משי עם הדפסים שונים במראה וינטג', שהוא מאוד טרנדי.

כמו כן, ניתן להוסיף לחולצה הלבנה שרשרת, כאשר לנשים בעלות צוואר עבה אני ממליצה על שרשרת ארוכה ולא קרובה לצוואר, ואילו לנשים רזות עם חזה קטן תתאים שרשרת קרובה לצוואר ולא שרשרת שמשתלשלת לכיוון החזה.

אם את מרכיבה משקפיים אל תוסיפי עגילים גדולים, זה יוצר עומס יתר באזור הפנים. הסתפקי בעגילים צמודים לאוזן ואבזרי בשרשרת או בצמיד.

לשופינג יוצאים עם רונה ברזילי, סטייליסטית מקצועית


14 views