Search
  • רונה ברזילי

סדנת סטיילינג לנשים במקום העבודה


הרבה מקומות עבודה וארגונים מזמינים אותי להעביר סדנאות סטיילינג לנשים המועסקות אצלם.

בסדנה שלי במקומות עבודה, אני מתמקדת הן במבני הגוף השונים ומה מחמיא לכל מבנה גוף והן בקוד לבוש לעבודה - איך "נכון" להתלבש לעבודה כדי לשדר מקצועיות ולא "סקסיות" או פשטות יתר.

ראשית, מבחינת מבנה הגוף, ובשונה ממה שמקובל לחשוב, כשאת מתלבשת, המטרה שלך לא צריכה להיות להיראות רזה יותר, אלא להיראות פרופורציונאלית יותר.


טעות נפוצה של הרבה נשים, הינה, לנסות לצמצם היקפים באמצעות הלבוש, כשלמעשה, המטרה הינה להיראות כמה שיותר פרופורציונאליות.

מבנה הגוף הנשי האידיאלי הוא המבנה המכונה בעגה המקצועית X (כמו של בר רפאלי : 90-60-90).

יצוין, שמבנה הגוף אינו תלוי מידה: יש בעלות מבנה X בכל הגדלים והמידות והן תמיד נשים שקל להלביש אותן, ואני מדברת מתוך ניסיון רב שנים.

לרובינו אין מבנה גוף כזה, אלא מבנה ישר- H , או אגסי- A , או מבנה של קונוס- V.

בדיוק לשם כך נועדו הבגדים ואביזרי האופנה- על מנת שנשתמש בהן כדי לייצר אשליה של פרופורציות מושלמות.

בסדנאות הסטיילינג שאני מעבירה לנשים, אני מלמדת כל אחת ואחת מה המבנה שלה, וכיצד תוכל להיעזר בלבוש ובאביזרים על מנת להיראות פרופורציונאלית.

למשל, לנשים בעלות מבנה גוף "אגסי" אני ממליצה להרחיב מעט את הכתפיים (באמצעות מחשוף סירה, חולצה מחויטת או ג'קט עם כריות כתפיים קטנות).

לנשים בעלות מבנה גוף "קונוס" אמליץ להרחיב מעט את פלג הגוף התחתון באמצעות מכנסיים בגזרה ישרה (לא "סקיני" ולא טייץ) וללבוש חולצה עם מחשוף בצורת V.

לנשים בעלות מבנה גוף ישר, מלבני, אמליץ לייצר אשליה של מותניים באמצעות הרחבה של האגן (חצאית בגזרת A) והרחבה של הכתפיים (ג'קט עם כריות קטנות או כתפיים תפוחות מעט). כמו כן, נשים בעלות מבנה זה צריכות ללבוש משהו רפוי באזור של הבטן על מנת שלא להדגיש את היעדר המותניים.

בנוסף, יש נשים בעלות מבנה גוף O - השמנה בטנית, מבנה המכונה לעיתים מבנה "תפוח". לנשים בעלות מבנה זה אמליץ על מראה של שכבות בפלג הגוף העליון, צבעוניות הרמונית בכל הגוף, ואביזרי אופנה שמייצרים קווי אורך ולא קווי רוחב.

יש עוד המון "טיפים וטריקים" שאוכל ללמד אתכן על מנת שתוכלו להשתמש בהם כדי להבליט יתרונות, לטשטש חסרונות, ולהוציא את המיטב מעצמכן.

הנושא השני בו אני דנה, הינו- להתלבש לעבודה באופן שישדר מקצועיות וולא סקסיות או רישול יתר. בעבודה שהיא משרדית או ייצוגית, נכון, לדעתי, לא ללבוש בגדים צבעוניים מדי או צמודים מדי. על מנת לשדר מקצועיות נכון ללבוש בגדים שהם סולידיים וקלאסיים. את הבגדים היותר סקסיים או זרוקים שמרי לשעות הפנאי שלך. לא נכון, לדעתי, ללבוש לעבודה פריטי לבוש כגון: טייץ, גופיות ספגטי, חולצות טריקו צמודות וכד'. עדיף ללבוש מכנסיים מחוייטים, ג'ינס ללא קרעים ושטיפות, וחולצות מויסקוזה או מכותנה שאינן "נדבקות" לגוף. רצוי להוסיף גם ג'קט או קרדיגן בחורף, וכן, אביזרי אופנה, כגון: שרשראות, עגילים, צעיפים וחגורות על מנת לתבל מעט את ה"לוק" כדי שלא יהיה משעמם.

בנוסף, הקפידי להתאפר גם כשאת יוצאת לעבודה. אל "תשמרי" את המייק אפ, האיי-ליינר, המסקרה והשפתון רק ליציאה בערב. האיפור אמור לשרת אותנו ביומיום ויסייע לנו להיראות מטופחות ומוקפדות תמיד.

כך יוצרים מראה שהוא ייצוגי והולם אך הוא גם טרנדי ומעניין. אני גם ממליצה לא לעשות "התאמות יתר", למשל, אין צורך שנעליים, חגורה, עגילים, ושפתון יהיו באותו הצבע...המראה הנוצר הוא מתאמץ ו-"מותאם" מדי. נחמד יותר יהיה לנעול נעליים מנומרות ושפתון אדום כשהלבוש הוא כהה או מונוכרומטי וכך תצליחי לגוון ולהקפיץ את ה"לוק" מבלי להיראות שעבדת בפרך... בהצלחה !


221 views