Search
  • רונה ברזילי

"תקלות" המלתחה הנפוצות וכיצד לתקן אותן


  1. להתלבש שלא בהתאם למבנה הגוף- כל אישה צריכה להיות מודעת ליתרונות ולחסרונות שבמבנה הגוף הספציפי שלה ולהתלבש בהתאם. למשל, אם את נמוכה אל תלבשי מכנסיים שאינם באורך מלא (ברמודה, שלושה רבעים וכו'), או- אם יש לך חזה גדול לבשי חולצה עם מחשוף ולא חולצה סגורה (כמו "ניקי" או "גולף"). קניית פריט בעקבות התלהבות מחברה או מקולגה שרכשה פריט זה, עלולה להיות טעות מכיוון שמבנה הגוף שלכן אולי שונה ולכן פריט שהחמיא לחברה לא בהכרח יהלום אותך. יצוין שמבנה הגוף אינו עניין של מידה אלא של פרופורציות.

  2. קנייה של "סדרות" – לעיתים בביקור בארונה של לקוחה אני מגלה "סדרות". הכוונה היא לאותה חולצה או המכנסיים במבחר צבעים שונים. בפועל, לובשים צבע אחד של אותו הפריט והיתר זנוחים בארון. לכן, איני ממליצה על קנייה של סדרות, למעט חריג אחד- מכיוון שמאוד קשה למצוא מכנסיים בגזרה טובה, אם מצאת כאלה בתחילת העונה כדאי לקנות בשני צבעים: שחור ואפור או שחור וחום כהה, מכיוון שהם יהיו מאוד פרקטיים וישמשו אותך.

  3. לבישה של פריטים שמתאימים "יתר על המידה"- האופנה של התאמת יתר- matchy matchy פסה מן העולם. עולם האופנה יותר מגוון ומאפשר, ולכן "התאמת היתר" מיושנת ועשויה מדי לטעמי. כך למשל, פעם מקובל היה לנעול נעליים אדומות ולצוות להן תיק אדום, עגילים אדומים ושפתון בגוון זהה. היום זאת נחשבת לתפישה מיושנת לגבי האופנה, ודווקא שילובי הדפסים וצבעים נחשבים יותר "קולים" ומעניינים. לכן, הימנעי מקניית נעליים תואמות תיק תואם, שמלה תואמת, וכך הלאה...היי יצירתית ונועזת יותר.

  4. לבישת חולצה או עליונית בצבע לא מחמיא- למרבית הנשים הישראליות גוון עור פנים צהבהב. לפיכך, כל גווני החאקי / חום / ניוד / חרדל / שמנת, שאתן מרבות ללבוש אינם מחמיאים. לנשים בעלות עור פנים בגוון צהבהב, מומלץ ללבוש צבע קר בפלג גוף עליון: כחול, ירוק, סגול, טורקיז. בחורף הנוכחי הטרנד המשובץ מאוד אופנתי ולצהובות עור תתאים חולצה משובצת בשילוב של כחול / אדום/ ירוק בקבוק, או שילוב של כחול / לבן. עוד צבע שיהיה אופנתי בחורף הקרוב הוא תכלת פודרה, שאף הוא גוון שעשוי להחמיא לעור פנים צהבהב.

  5. לבישת בגדים צמודים מדי- האישה הישראלית הממוצעת, נוטה לקנות בגדים שקטנים ממידתה. בפרט בחולצות, העדיפי תמיד מידה אחת יותר. כשהבגד רפוי המראה נינוח ואת נראית רזה יותר מאשר כשהבגד "מתפוצץ" עלייך ומבליט את העודפים. טעות נפוצה היא לחשוב, שאם לבשת מידה קטנה תיראי רזה יותר, כאשר למעשה ההיפך הוא הנכון. כמו כן, אציין, שלנשים עם חזה גדול לעיתים קרובות לא תתאים חולצה מכופתרת ועליהן להימנע מכך.

  6. תיקים ונעליים פשוטים ו"סמרטוטיים" – התיקים והנעליים הם חלק מרכזי וחשוב בהופעתך. עדיף לקנות תיק אחד "טוב" בצבע נייטראלי וזוג נעליים איכותי פעם בעונה מאשר לגוון עם עשרות תיקים ונעליים זולים ולא מושקעים שיקלקלו את ה-"טוטאל לוק" שלך. אני ממליצה על נעליים ב"שופרא", קלארקס", "פריטי בלרינ'ס" ו"עמנואל".תיקים אני ממליצה לרכוש ב-"קום איל פו" או ב tes. מי שטבעונית / צמחונית תיקים של moya.

  7. קרבן אופנה - אל תתפתי לרכוש פריטים טרנדיים המזוהים עם עונה מסוימת (למשל, בעונה הנוכחית הטרנד המנומר הוא הטרנד הכי בולט בבגדים ובנעליים). אחרי עונה אחת זה יראה מיושן ויהיה לא שימושי. העדיפי פריטים קלאסיים על- זמניים, וכך תבני לעצמך מלתחה חכמה ומאוזנת.

בתמונה- מתלבשת טובה לטעמי- קייטי הולמס, שהיא נונשלנטית , "קולית" וטרנדית בדיוק במידה הנכונה.


195 views