Search
  • רונה ברזילי

בחירת מכנסיים מחמיאים למבנה הגוף ובהתאם לטרנדים של קיץ 2019


  1. ראשית, אציין, שהסקיני שליווה אותנו מספר שנים כבר פחות אופנתי. הגזרה שלו אמנם אורזת ומחמיאה אבל דווקא הגזרות הנינוחות כמו mom ,בויפרנד, ישר וכיוצ"ב יותר טרנדיות עכשיו. המגמה באופנה היא ללכת לכיוון של נוחות ושחרור.

  2. מבחינת אורכים- הכלל הוא שלנשים שאינן גבוהות יתאימו מכנסיים באורך מלא. כל אורך שהוא לא מלא, 3/4 או 7/8 מקצר את הלובשת מכיוון שהוא יוצר חיתוכים וקווי רוחב, במקום לייצר צללית ארוכה וצרה (השאיפה היא תמיד לייצר קווי אורך). בהקשר הזה אציין, שאני מציעה לנשים שרוכשות מכנסיים בגזרת "בויפרנד" או באורך לא מלא, גם נעלי עקב (כתוספת לקנייה) - מכיוון שהמכנסיים הנ"ל מקצרים את הצללית וכדאי "לפצות" על כך באמצעות נעלי עקב, שיאריכו ויצרו.

  3. המכנסיים הכי "חמים" באינסטגרם נכון לעכשיו הם מכנסי הברמודה. הכוונה היא למכנסיים שמגיעים לברך או מעט מעל הברך, וניתן גם להכין אותם בבית. אני תמיד מייעצת ללקוחות שעימן אני מסדרת את ארון הבגדים, שאם יש להן ג'ינסים שנס ליחם יגזרו ויהפכו אותם לברמודה. רק שצריך לשים לב, שהגזרה לא נמוכה מדי (עד 2 אצבעות מתחת לטבור) ושהדגם אינו מיושן מדי מבחינת כפתורים ותיפורים. הפתרון של מכנסי ברמודה הוא מצוין הן מבחינת החום בארץ והן לא חושף ירכיים של נשים שאינן מעוניינות בכך, ויש הרבה כאלה. בתמונה – מכנסי ברמודה "עמנואל".

  1. דגם נוסף שהוא טרנדי מאוד הם מכנסי רוכבי האופניים – bikers pants - הכוונה היא למכנסי טייץ עד הברך שנלבשים עם ג'קט מחוייט או חולצה מכופתרת כדי לשוות ל"לוק" מראה יותר אלגנטי. אני, באופן אישי, לא מחבבת את מכנסי הרוכבים כי הם מחמיאים רק לדוגמניות –על, ויש להם מראה פשוט מדי וספורטיבי.

  2. מכנסיים בגזרת "סקיני" הם אורזים ומחמיאים ולכן יחמיאו לנשים שמעוניינות לחטב את הגזרה .כמו כן, הם צרים בקרסוליים ולפיכך מקנים לאגן / לישבן מראה רחב יותר, מסיבה זאת יתאימו לנשים שמעוניינות להבליט אזור זה. הן יכולות להיות נשים במבנה "אגסי"- A, או "שעון חול"- X , שיש להן ממילא מבנה של אגן מודגש ורחב, אך הן אוהבות את הקימורים שלהן ואינן חוששות להבליט אותם (לדוגמא- האחיות קרדשיאן). לעומת זאת, נשים בעלות מבנה "אגסי" שהן במידה גדולה ואף גבוהות (מעל 1.70מ'), יעדיפו לעיתים לטשטש את אזור האגן/הישבן, ולכן יחמיאו להן מכנסיים בגזרה ישרה, שהם רחבים בקרסוליים ולכן מקנים לגוף מראה "ישר" יותר ומצמצמים את האזור של אגן/ישבן.

  3. לנשים בעלות מבנה גוף "משולש הפוך" -V או "תפוחי" –O, לא יחמיאו מכנסי סקיני שהם מאוד צמודים באוזר האגן / ישבן דווקא מהסיבה ההפוכה- שהישבן מעט שטוח וקטן ביחס לגוף ולכן רצוי לעבות מעט אזור זה (באמצעות מכנסיים לא צמודים) ולא להדגיש את העובדה שהוא צר ביחס לגוף. לנשים במבנים אלה יתאימו מכנסיים ישרים או רפויים (כגון מכנסיים דמויי שרוואל ממשי, עם גומי במותניים) שלא יבלטו את הרגליים הדקות.

  4. נושא של כיסים במכנסיים הוא מאוד חשוב: כאשר יש שני כיסים באמצע הישבן, במיקום סימטרי, זה מחטב את הישבן. כאשר אין כיסים בכלל הישבן נראה גדול וזה לא מחמיא. כאשר יש כיסים נמוכים ש"זולגים" לכיוון הרגל (גזרת "בויפרנד", למשל) זה מקצר ומעבה את הצללית ולכן מומלץ לאזן באמצעות נעלי עקב.

  5. טייצים לטעמי, מיועדים אך ורק לספורט. נשים בכל סגנונות הלבוש יכולות לרכוש טייץ אלא שנשים בסגנון לבוש ספורטיבי או בסגנון לבוש סקסי עשויות ללבוש טייץ גם ביומיום ולא רק לספורט. גם לגבי טייץ , נכון הכלל, שאם הוא באורך מלא הוא מאריך ומצר את הצללית. אם הטייץ קצר עדיף שיהיה מעל הברך בפרט כשמדובר בנשים נמוכות. כמו כן, לנשים מלאות אמליץ על טייץ עם דוגמא של שני פסי אורך עבים בצדדים (בצד הירכיים ולאורך הרגל) מכיוון שיש להם אפקט מחטב.


122 views