Search
  • רונה ברזילי

שופינג מושכל במבצעים המרובים של דצמבר 2019


החודשים נובמבר – דצמבר עמוסים במבצעים שמפתים אותנו לקנות: "בלאק פריידי", "סייבר מאנדיי", ואוטוטו הסיילים של סוף עונת החורף.

אני, כסטייליסטית אישית, ממליצה לך דווקא לא למהר לקנות. קנייה לא מבוקרת רק בגלל שיש סיילים והם מפתים, היא טעות לדעתי. אני חושבת שנחמד לקנות פריט שחיכית לו והוא בהנחה כעת, אבל לקנות כמויות של בגדים ונעליים רק בשל ההנחה - לא !

להלן כמה עצות שלי לשופינג מושכל, וכאמור, אני ממליצה לך לקחת נשימה עמוקה ולהתאפק לפני ההסתערות על האתרים והקניונים:

  1. סידור ארון - כדאי לעבור על הבגדים הקיימים, להוציא לתרומה את אלה שאת לא לובשת, ולסדר לפי קטגוריות את הבגדים שהם "פריטי החרישה" שלך. מניסיוני, חלק מהנשים שאני מסדרת להן ארונות שכחו לגמרי מפריטים קיימים ואף קנו פעמיים את אותו הבגד באותו הצבע כי שכחו מקיומו בארון! בהקשר הזה אני ממליצה לקרוא את הספר "סוד הקסם היפני" שבו מארי קונדו ממליצה לנו להשאיר במלתחה רק את הפריטים שמסבים לנו אושר.

  2. רשימת קניות - בעקבות סידור הארון את יכולה להכין רשימת קניות, שהיא רשימה של חוסרים. יתכן שתגלי שיש לך שפע של ג'ינסים אך אין לך מספיק סוודרים, או שחסרים לך תיק ונעליים. רבות מאיתנו נוטות לקנות "עוד מאותו הדבר" אך לא באמת מה שאנו זקוקות לו. לרבות מאיתנו יש הרבה בגדי פנאי אך מעט מאוד בגדים לעבודה / בגדים מחויטים.

  3. מידות - אם את מתכוונת לקנות און ליין כדאי שתמדדי את עצמך – היקף חזה, מותניים, ירכיים. בדקי את המידות שכבר יש לך בארון כי לעיתים את יכולה להיות מידה M בחברה אחת ומידה L בחברה אחרת. כדאי לדעת שבחברות מארה"ב המידות נדיבות (אמריקן איגל, גאפ ועוד), ובחברות מאירופה פחות נדיבים במידות (זארה, מנגו, מסימו דוטי ועוד).

  4. צבעים – אני ממליצה לבדוק איזו משפחה של צבעים יש לך בארון: אם יש לך הרבה בגדים בגווני חום וקאמל התאימי להם בגדים בשמנת, בז', כחול. אם את לובשת הרבה שחור, התאימי גוונים אפורים ולבנים. הצבע השולט צריך להתאים לגוון עור הפנים שלך. האם את צהובה או ורודה ?

  5. השראה - מכיוון שלעיתים אנו נוטות להיות מקובעות ולא להעז, אני תמיד ממליצה לקבל השראה מפאשניסטות באינסטגרם ולהיכנס לכתבות אופנה ב"וואלה אופנה" ב"סלונה" כד'. את יכולה לקבל רעיונות לגבי לבוש, שילובים, איבזור, שילובי צבעים, טרנדים חדשים וכו'. היום למשל, קראתי כתבה על חזרתן של אפודות הצמר, והחלטתי לאמץ בחום !

  6. תקציב – לפני שאת פוצחת בשופינג, הגדירי לעצמך תקציב. חשבי על כל הפריטים: הלבשה תחתונה, איפור, בגדים, אקססוריז, תיק, נעליים ועל מה הסכום הכולל שאת מעוניינת ויכולה להוציא על כל אלה. אל תלכי לרשתות יקרות אם את יודעת שהתקציב קטן. אציין עוד, שיש נשים שקונות מדי שבוע שבועיים פריט ולעומתן יש כאלה שמרכזות קנייה, ויוצאות עמי פעם בעונה למסע שופינג. לסוג השני אני ממליצה לא לחסוך, אלא למצות את התקציב ולהצטייד במלתחת קפסולה חכמה. לנשים שיוצאות לשופינג לעיתים קרובות, אני ממליצה על תקציב מוגבל יותר.

  7. התייעצות – מכיוון שלא תמיד אנו רואות את "הגיבנת של עצמנו" ולעיתים אנו קונות את אותם הפריטים שוב ושוב מדי עונה, אני ממליצה להתייעץ עם חברה / חבר מפרגנים, אחות, אמא או אפילו- סטייליסטית מקצועית J קנייה חמה ונכונה יכולה לגרום לך להיראות ולהרגיש טוב וגם לחסוך לך כסף ומפח נפש שנגרמים מ"קניות טעות".

בתמונה- בגדים מ ON'NANOKO


56 views