top of page

הטרנדים לסתיו 2021השנה, המעצבים כולם, הכינו קולקציות בתנאים סופר קשים, למעשה בוואקום, כשהם משרתים קהל המצוי בסגר, שהחיים שלו השתנו מן הקצה אל הקצה. למרות זאת, ניכרת יצירתיות עצומה.

המעצבים חשפו את הקולקציות שלהם בהדרגה, לעיתים באופן מקוון, ולעיתים אל מול קהל אינטימי וקטן.

אציין לפני כן, שאנחנו, כמובן, נקנה את הטרנדים הללו ברשתות שיש להן סניפים בארץ ואצל המעצבות המקומיות, ולא אצל מעצבי העל (מטעמי תקציב).


בדקתי עבורכן מה יהיו הטרנדים לסתיו 2021 לפי טרנדולוגים ומעצבי -על בעולם, ואלה הם:


1. ילדה עשירה / rich girl – מה תקבלו כאשר תניחו פאייטים על גבי פאייטים על גבי פאייטים? מראה עשיר מנצנץ, שעושה לנו מצב רוח טוב. שנת 1920 פוגשת את שנת 1980. המראה אמנם מנצנץ, אך עם זאת, הוא מכוסה: מכנסיים ארוכים, צווארונים גבוהים, ג'קטים ושמלות בעלות נפח. דריס ואן נוטן, פאקו רבן, ולנטינו, לואו ועוד בתי אופנה זנחו את המינימליזם לטובת משהו מהודר ואופטימי יותר. המסר ברור- תרשו לעצמכן לזרוח, העתיד נראה ורוד !


2. צבעים שנמהלים ונמזגים זה בזה/ a little off color - צבעים שנמהלים זה בזה, שאינם צבעי יסוד מובחנים אלא צבעים שכאילו נספגים נמהלים האחד בשני ויוצרים שילובים מעניינים. חרדל פגש לימון אצל ג'יל סנדר, ורוד בזוקה עם ורוד פוקסיה אצל מיו מיו, לבנדר וחלודה אצל פאטאו. צבעים שהם מאותה משפחה, נמזגים יחדיו ויוצרים קומבינציה מעניינת, שבהחלט יוצרת סקרנות וגורמת לנו להסתכל פעמיים.


3. מחויט על מחויט / tailored on tailored - המראה המחויט הוא מאוד מתוחכם והמעצבים "הלכו עד הסוף" עם הטרנד הזה. חולצות מכופתרות נלבשות בשכבות – מתחת לווסטים, מעל גולפים, מתחת לג'קטים ארוכים או מתחת למעילי טרנץ', ואת כל התלבושת הזאת, משדכים לא עם נעלי בלרינה או סניקרס, אלא עם נעליים גבריות כמו נעלי אוקספורד או ד"ר מרטינס. העניין בטרנד הזה אינו, כמו בעבר, לעשות טוויסט על פריטים קלאסיים אלא ממש ללכת עם המחויט עד הסוף, וכאמור, המאפיין הבולט הינו של הרבה שכבות. דוגמאות לטרנד הזה ראיתי אצל טורי ברץ', פראדה, פיטר דו, the row.


4. שנות ה-20 – חזרה של שמלות בסגנון שנות ה-20. שמלות ממשי, לעיתים בשילוב עם תחרה. לעיתים השמלות נלבשות מתחת למעילים ארוכיםאצל מיו מיו – ולעיתים יש בהן אדג'יות מסויימת. השמלות חלקן בגזרת צ'רלסטון וחלקן מזכירות הלבשה תחתונה (לנג'רי) ולכן הן מתאימות לערב.


5. אורך מידי – תיאוריה של האופנה הינה, שאורך קצר של שמלה או חצאית - מיני - מאפיין תקופות של שגשוג כלכלי, בעוד ששמלות וחצאיות ארוכות – מידי ומקסי - מאפיינות תקופה של שפל כלכלי. בעונה הקרובה, באופן חד משמעי, מככבות חצאיות המידי שמגיעות בין הברך לקרסול, וזה מובן בהחלט, אחרי שנת המגיפה שעברנו. בתי האופנה שהובילו את המגמה הינם מקס מארה, כריסטיאן דיור, the row.


6. הדפסים צבעוניים ועזים – העתיד בהיר, צבעוני ונועד כדי למשוך תשומת לב. הרבה מעצבים הציגו קולקציות עם הדפסים צבעוניים, פראיים ועזים. היו למשל, הדפסים של ציורים מה"לובר" שקיבלו חיים על גבי פריטי לבוש. היו גם הדפסי פרחים רומנטיים. כשיגיע הסתיו נשתחרר מהצבעים האפורים והבז'ים ונכניס מעט צבע אל תוך חיינו.


7. חזרה לשמלה השחורה הקטנה / LBD – השמלה השחורה הקטנה הינה קלאסית ועל זמנית. היא אף פעם לא תצא מן האופנה והצבע השחור תמיד אהוב על נשים ומקנה מראה קלאסי ללובשת. מה שכן משתנה מעונה לעונה, הינה הצללית של השמלה, לעיתים ארוכה, לעיתים קצרה, לעיתים מלאת קישוטים ולעיתים נקייה. הצללית של הסתיו הקרוב היא קרובה לגוף ובאורך מידי. חלק מהשמלות נראות כמו ג'קט טוקסידו, וחלקן נראות כמו לנג'רי. שמלות שחורות קטנות, נצפו אצל כריסטיאן דיור, טום פורד, ורסאצ'ה, דולצ'ה & גבאנה.


8. הדפסים חייתיים- בעולם שלנו, של אובר סטימולציה, הדפסים מנומרים ומנוחשים הפכו ל"בון טון". בסתיו הקרוב, נראה גם הדפסים ממשיים של חיות, למשל- פילים, צבאים, דובים, ארנבות. יהיו גם הדפסים של המנומר והמנוחש הרגיל, אך בנוסף, יהיו גם הדפסים סוריאליסטיים ומלאי הומור, שימשיכו איתנו גם לחורף. מכיוון שפריטים מסוג זה הם דומיננטיים, אני ממליצה לשלב אותם עם פריט נוסף שהוא חלק ושקט.Comments


bottom of page