top of page

טיפים לטשטוש הבטן- הבעיה שהכי מלחיצה נשים

אחד הנושאים הכי בולטים, שעולה בהרצאות שאני מעבירה, ועם לקוחותיי באחד על אחד, הוא נושא הבטן, זהו נושא רגיש וטעון אצל מרבית הנשים.

לכולנו יש בטן, והיא לא רק מרכז הגוף שלנו, אלא אנו גם קושרות אליה מטען רגשי.

למרבית הנשים שיצא לי להכיר, אפילו הצעירות, יש יחסי אהבה שנאה עם הבטן שלהן.

הרבה נשים שואלות אותי כיצד ניתן לטשטש בטן, ואכן זה האיבר שהכי קשה לטשטש אותו (בהשוואה לישבן, ירכיים, זרועות, חזה וכו').

יצוין, שהעניין הזה מאתגר במיוחד בקיץ, מכיוון שבחורף יש לנו אפשרות ללבוש ג'קט או קרדיגן פתוחים וזה מסייע לנו במלאכת הטשטוש, בקיץ, לעומת זאת, החום אינו מאפשר זאת.

עם זאת, באמצעות כמה כללי סטיילינג פשוטים, בהחלט ניתן לעשות זאת, ולהלן ההמלצות שלי בעניין:


1. עליונית גם בקיץ אני ממליצה ללבוש תמיד חלק עליון קליל - צעיף דק ממשי או מכותנה שאת משאירה פתוח (לא קושרת), או עליונית דקיקה ומשוחררת עם שרוול עד המרפק או ללא שרוול בכלל. הסיבה לכך היא- שברגע שיש עליונית כלשהי שנלבשת פתוחה, יש הצללה והסתרה של אזור הבטן. עליוניות מוצלחות יש ב"קום איל פו", ב"סאקס" וב"זארה".


2. אביזר אופנה - כל חלק בגוף שאותו נבחר לאבזר, יקבל תשומת לב מהמתבונן. לפיכך, כדאי לך תמיד לאבזר חלק בגוף שאת אוהבת: פנים (משקפיים, עגילים), חזה (מחשוף, שרשרת), ירכיים (חגורה), וכו'. לבעלות בטן אני ממליצה לא לענוד שרשרת שמסתיימת בדיוק באזור הבעייתי, אלא להעדיף שרשרת קצרה שתדגיש את הפנים והצוואר או, לחילופין, צעיף ארוך, פתוח, שיסייע לנו לייצר קווי אורך ולא קווי רוחב (אנו תמיד מנסות ליצור צללית צרה וארוכה...). אקססוריז יפים ראיתי העונה ב"רובי סטאר", "יאנגה" , "מיה אינספיריישן", ואצל המעצבות - הגר סתת, אפרת עזוז.


3. להימנע מחולצות טריקו – לבד הטריקו יש נטייה להיצמד לגוף, והוא מבליט כל קפל כל "גלגל" שאנו מעוניינות להסתיר. בד טריקו מבליט את הבטן המשתפלת, בפרט כשאנו יושבות, ואת ה"בשר" שבולט מעל החזייה בגב. חולצות צמודות אינן מומלצות לאף אחת, ובפרט לא לבעלות בטן בולטת. "מותר" לך ללבוש חולצת טריקו רק כבסיס מתחת לג'קט או לקרדיגן, אך לא בפני עצמן.

העדיפי חולצות מבדים שאין בהם לייקרה, כגון: 100% כותנה, פשתן, ויסקוזה, משי וכו'. זכרי תמיד- כשהבגד רפוי המראה נינוח ואת נראית רזה יותר מאשר כשהבגד "מתפוצץ" עלייך ומבליט את העודפים...מסיבה זאת, אני תמיד ממליצה למדוד בגדים בישיבה, לוודא שאינם צמודים מדי גם כשאת אינך עומדת "אסופה", מול המראה. חולצות יפות יש ברשתות הספרדיות – מסימו דוטי, זארה ומנגו - וגם ברשת השוודית cos.


4. פרופורציה – אני ממליצה לשחק בין גדלים, למשל, אם החולצה יותר גדולה או מתרחבת בצורת A באזור הירכיים – חולצה בגזרת פפלום - היא גורמת לבטן להיראות קטנה יותר. רצוי לשחק עם שכבות ולייצר אשליה ויזואלית של גדול לעומת קטן.


5. חגורה גם חגורה, כמו גם יתר אביזרי האופנה, יש למקם רק במקום בגופך, שאותו את רוצה להבליט. אל תתני למוכרות בחנויות לשכנע אותך שחגורה שמונחת בדיוק על הכרס "אורזת" אותך ומטשטשת את הבטן. ההיפך הוא הנכון, בעלות בטן צריכות להימנע מחגורה על המותניים בכל מחיר. הדגישי אזור אחר שבו את רוצה "להשוויץ".


6. מכנסיים נמוכים ככל שאנו מתבגרות, ולרוע המזל גם הבטן כבר לא מה שהיתה פעם, עדיף ללבוש מכנסיים שהם גבוהים, כדי שיספקו תמיכה ראויה לבטן (ולישבן). הגובה הנכון של מכנסיים הוא לא יותר משתי אצבעות (מאוזנות) מתחת לטבור. נמוך מזה כבר לא מחמיא, ובפרט לא כשאנו מתיישבות. הקפידי למדוד את המכנסיים שאת מעוניינת לרכוש גם בישיבה על מנת לוודא שהם מספקים תמיכה, ואל תיכנעי לטרנד של המכנסיים הנמוכים, השאירי אותם לבנות העשרה!


7. תחתונים – בנוסף למכנסיים עם קו מותן גבוה, אני ממליצה גם על תחתונים שהם גבוהים ו"אורזים". זה במיוחד חשוב מתחת לשמלות ולחצאיות, שנוטות להיצמד לגוף ועשויות מבדים דקיקים, שהם פחות מחטבים מטיבם. תחתונים מסוג זה ניתן למצוא בכל רשתות ההלבשה התחתונה: "אינטימה", "אפרודיטה", "ג'ק קובה", "דלתא", "המשביר לצרכן" ועוד. אני ממליצה לרכוש כאלה בצבע גוף על מנת שלא יבלטו מתחת לשמלות/חצאיות או מכנסיים שהם בהירים או מעט שקופים. אמנם המראה "דודתי" במקצת אך מבחינת סטיילינג זה הפתרון הנכון.


החולצה שבתמונה – בטן בולטת מעל מכנסיים נמוכים מדי ("מאקו")

Comments


bottom of page