top of page

טעויות לבוש – קיץ 2021ישנן טעויות לבוש כלליות, שרלוונטיות לכל הזמנים, וישנן כאלה שמאפיינות את קיץ 2021 ולהלן אציין כמה מהן :


1. מגלה טפח ומכסה טפחיים בעונה החמה, בעיקר במזג האוויר הישראלי, אין מנוס מבריחה לבגדים קלילים, וכמה שפחות מהם. אבל, עם זאת, נשאלת השאלה כמה מעט לגיטימי ללבוש - התופעה של נשים שמשלבות "קרופ טופ" עם "מיקרו מיני" חייבת להיפסק. לא מכיוון שאני צנועה וחסודה, אלא כי מינון הוא הסוד לסטייל אמיתי. לבוש פרובוקטיבי ומוגזם אינו שיקי, אלא זול, לטעמי. לכן, אני מציעה, שתבחרי מחשוף אחד בלבד, ותמצי אותו- כתפיים, חזה, גב, רגליים, ותו לא. לא כל המחשופים בו זמנית.


2. לוגואים – בשנים האחרונות יש מתקפת לוגואים מטורפת, זה טרנד שממש מסרב להיעלם ומתחזק כבר עשור שלם. למעשה, מאז שהאינסטגרם נכנס לחיינו, אנו מנסים כולנו להציג חיים מושלמים. בגדים של מותגי יוקרה, הינם אחת הדרכים לעשות זאת, אך לעיתים הגבול בין יוקרה מעוררת קנאה לבין פאתטיות, הוא דק. וכשמעמיסים פריטים עם לוגואים מוגזמים, הביטוי הראשון עלה בדעתי הינו- קרבן אופנה. דעתי היא, שניתן ללבוש פריט אחד ממותג עם לוגו בולט, בתנאי שכל ה"טוטאל לוק" השלם, הוא נקי בעיקרו.


3. תיקי מיקרו – אני בטוחה שכבר יצא לכן להיתקל בתיקים הקטנטנים האלה, שלא באמת יכולים להכיל נייד, משקפיים, ארנק ומפתחות. עושה רושם, שבתי האופנה עפו על הרעיון של תיקי מיקרו והוציאו אותם בשלל גרסאות, צבעים וסגנונות. לעניות דעתי, הרעיון של תיק הוא, שתוכלי לסחוב איתך כל דבר שתזדקקי לו- ארנק, נייד, מפתחות, משקפיים, חטיף / מים וכו'. אם התיק שלך מאלץ אותך להחזיק ביד את הנייד שלך- היפטרי ממנו. יש המון תיקים טרנדיים לקיץ- תיקי קש, תיקי סל, תיקי שק – כך שאין שום טעם להתפשר על תיק שלא "עושה את העבודה".


4. להתלבש שלא בהתאם למבנה הגוף- כל אישה צריכה להיות מודעת ליתרונות ולחסרונות שבמבנה הגוף הספציפי שלה ולהתלבש בהתאם. למשל, אם את נמוכה אל תלבשי מכנסיים שאינם באורך מלא (ברמודה, שלושה רבעים וכו'), או- אם יש לך חזה גדול לבשי חולצה עם מחשוף ולא חולצה סגורה (כמו "ניקי" או "גולף"). קניית פריט בעקבות התלהבות מחברה או מקולגה שרכשה פריט זה, עלולה להיות טעות מכיוון שמבנה הגוף שלכן אולי שונה ולכן פריט שהחמיא לחברה לא בהכרח יהלום אותך. יצוין שמבנה הגוף אינו עניין של מידה אלא של פרופורציות.


5. קנייה של "סדרות" – לעיתים בביקור בארונה של לקוחה אני מגלה "סדרות". הכוונה היא לאותה חולצה או המכנסיים במבחר צבעים שונים. בפועל, לובשים צבע אחד של אותו הפריט והיתר זנוחים בארון. לכן, איני ממליצה על קנייה של סדרות, למעט חריג אחד- מכיוון שמאוד קשה למצוא מכנסיים בגזרה טובה, אם מצאת כאלה בתחילת העונה כדאי לקנות בשני צבעים: שחור ואפור או שחור וחום מכיוון שהם יהיו מאוד פרקטיים וישמשו אותך.


6. לבישת חולצה או עליונית בצבע לא מחמיא- למרבית הנשים הישראליות גוון עור פנים צהבהב. לפיכך, כל גווני החאקי / חום / ניוד / חרדל / שמנת, שאתן מרבות ללבוש בקיץ, אינם מחמיאים. לנשים בעלות עור פנים בגוון צהבהב, מומלץ ללבוש צבע קר בפלג גוף עליון: כחול, ירוק, סגול, טורקיז. בקיץ הנוכחי הטרנד הפרחוני מאוד אופנתי ולצהובות עור תתאים חולצה פרחונית בשילוב של כחול / אדום/ ירוק בקבוק, או שילוב של כחול / לבן. עוד צבע שיהיה אופנתי בקיץ הקרוב הוא ירוק דשא,

שאף הוא גוון, שעשוי להחמיא לעור פנים צהבהב.


7. לבישת בגדים צמודים מדי- האישה הישראלית הממוצעת, נוטה לקנות בגדים שקטנים ממידתה. בפרט בחולצות, העדיפי תמיד מידה אחת יותר, בטח בקיץ, בשיא החום. כשהבגד רפוי המראה נינוח ואת נראית רזה יותר מאשר כשהבגד "מתפוצץ" עלייך ומבליט את העודפים. טעות נפוצה היא לחשוב, שאם לבשת מידה קטנה תיראי רזה יותר כאשר למעשה ההיפך הוא הנכון. כמו כן, אציין שלנשים עם חזה גדול לעיתים קרובות לא תתאים חולצה מכופתרת ועליהן להימנע מכך.


בתמונה- גווינת' פלטרו, מתלבשת טובה בד"כ, בשמלה לא מחמיאה, שלבשה בטקס האוסקר בשנת 2002, ראי הטעות שבסעיף 1 - מגלה טפח ומכסה טפחיים.

bottom of page