top of page

שמלות ערב לעונת החתונות - אביב / קיץ 2021


עונת החתונות החלה. איזו שמלה כדאי ללבוש לאירוע ? שמלה שמצד אחד, תחמיא לך ותיראי בה טוב, ומצד שני לא תהיה "זכירה" ותוכלי להשתמש בה שוב ושוב- להצגה, לסרט, למסעדה או להופעה.


מהם הטרנדים של העונה בשמלות ערב ? – ובנוסף: איך תתאימי אותה למבנה גופך ולסגנון האישי שלך ?


הטרנדים העיקריים של העונה בשמלות, הינן:


1. בוהו שיק- טרנד בוהמייני, אתני, שכבות, רקמות, קרושה ונפחים. הטרנד הזה לא מתאים לכל אחת, יש בו הרבה אמירה וסגנון. מתאים לפאשינסטות שביניכן, שאוהבות לבלוט ולייצר אמירה אישית וייחודית. סגנון מתוחכם שלא כל אחת תתחבר אליו. שמלות בסגנון זה ראיתי ב"סטורי" וב"סאקס" וכן של אנטיק באטיק בבוטיק אליז.


2. שמלות מעטפת- התחילו אצל המעצבת הידועה דיאן פון פירסטנברג, שהשיקה את שמלת המעטפת הראשונה בשנת 1974 וזכתה מיד להצלחה מסחררת. השמלה היוותה עבורה סמל לנשיות ולחופש, והיא מיד זכתה למעמד אייקוני. זוהי שמלה מבד נשפך, לא "נדבק", שמגיעה בד"כ מבד ג'רסי ובאורך ברך, המחשוף יכול להיות עמוק או סגור. יש לשמלת המעטפת מראה סקסי ונשי . זאת שמלה שעשויה להתאים למרבית הנשים ובהחלט ניתן "לחרוש" עליה לאורך מספר עונות. שמלות מסוג זה ראיתי ב"רזילי" וב"מנגו".


3. שמלת פרחים- הדפסי הפרחים "חזקים" מאוד בקיץ הנוכחי, והם עשויים להשתלב בהדפסים נוספים – פסים, נקודות, משבצות. כדי ששמלת הפרחים תהיה מעניינת ולא יומיומית, רצוי שתהיה לה גזרה א-סימטרית, שתהיה עשויה מבד מעניין, או שיהיה לה אלמנט ייחודי אחר. שמלות פרחונית יתאימו לנשים שאוהבות סגנון לבוש רומנטי, נשי ורך. שמלות בסגנון ראיתי העונה ב"ורנר" וב"זארה".


4. שמלות "סליפ" – אלה הן שמלות עם כתפיות דקיקות שנראות כמו slip ממשי, הן קלילות ומינימליסטיות. המראה עלול להיראות פשוט מדי או כמו פיג'מה, ועל מנת להימנע מכך, יש להעדיף שמלת סליפ עם הדפס כלשהו או שרוכים בחזית וכד'. אופציה נוספת היא ללבוש ג'קט קטן מעל (ג'קט פאייטים, למשל) על מנת להקנות לשמלה זו מראה מוקפד ו"לבוש" יותר.שמלות כאלה יש ב"זארה" וב"סאקס" ושל המעצבת נילי לוטן לפקטורי 54.


מהם כללי הלבוש לשמלות/חצאיות מבחינת התאמה למבנה הגוף ?


1. ראשית, אציין, שלנשים שאינן גבוהות, יתאימו חצאיות ושמלות באורך של מעט מעל הברך או חצאיות ושמלות ארוכות בשילוב נעלי עקב. חצאיות ושמלות באורך מידי מקצרות ואינן מחמיאות לנשים שגובהן פחות מ- 1.65 מ'.


2. חצאית בגזרת A – חצאית בגזרת "פעמון" תתאים לכל מבני הגוף, למעט O. לנשים במבנה גוף O פחות מתאימות שמלות וחצאיות (יותר מחמיאים להן מכנסיים) בשל הבטן הבולטת.


3. חצאית בגזרה ישרה – מתאימה לכל מבני הגוף. מתאימה לעבודה שהיא משרדית מכיוון שיש בה משהו רשמי. לבעלות בטן (שיכולה להיות לבעלות מבני הגוף V, H, O, תחמיא חצאית ישרה מבד נוקשה -לא "נדבק").


4. חצאית בגזרת עפרון – תתאים לנשים בעלות מותניים צרים- בעלות מבנה גוף X ובעלות מבנה A וזאת בתנאי שהן מעוניינות להבליט ירכיים וישבן (מכיוון שחצאית עפרון היא צמודה ומבליטה אזורים אלה). היא מתאימה לנשים בסגנון לבוש סקסי ועשויה גם להתאים לסגנון דרמטי או רומנטי בהתאמות מסוימות (נשים בסגנון לבוש רומנטי יבליטו את מתווה הגוף אך באופן יותר מעודן בהשוואה לסגנון הסקסי).


5. חצאית מידי- באורך של אמצע שוק, מתאימה לנשים גבוהות בלבד.


6. חצאית מקסי- מתאימה למרבית הנשים, בפרט לערב / אירוע, אך רצוי עם נעלי עקב.


7. חצאית פליסה, חצאית קומות – חצאיות מסוגים אלה עלולות להרחיב את הצללית ולכן יתאימו לנשים עד מידה 40 או, לחילופין, בשילוב עם נעלי / סנדלי עקב.


8. שמלה בגזרת "אמפיר" – שמלה בגזרת "אמפיר" היא שמלה הנחתכת מתחת לחזה. היא עלולה לשוות ללובשת מראה "הריוני" אם היא בעלת חזה גדול. לפיכך היא מתאימה לבעלות חזה קטן בלבד, במבני הגוף הבאים: X A H.


9. שמלה בגזרת חלוק – שמלה שיש לה כפתורים לכל האורך (כמו חלוק) וחגורה במותניים. מתאימה לכל מבני הגוף למעט O (שכאמור, שמלות לא יחמיאו להן). לנשים מלאות עדיף שהשמלה תהיה מבד "קשה ו"אורז" (כותנה, פשתן, ויסקוזה) ולא מבד דק ונצמד (לייקרה).


10. לנשים שרוכשות שמלות מידי ומקסי כדאי לשדך אותן עם נעלי עקב, מכיוון שהחצאיות הנ"ל מקצרות את הצללית כדאי "לפצות" על כך באמצעות נעלי עקב, שיאריכו ויצרו.


בתמונה – שמלות לארה רוסנובסקיbottom of page