top of page

המלצות לנשים ולגברים- כיצד לייצר צללית ארוכה וצרה ?


הרבה אנשים שאני מכירה היו שמחים להיראות גבוהים ורזים יותר. לעיתים הבעיה נעוצה ביחס שבין הרגליים לבין פלג הגוף העליון - ה"טורסו"- אם נצליח באמצעות הלבוש לגרום לרגליים להיראות ארוכות יותר ולטורסו קצר יותר, נוכל לייצר צללית ארוכה וצרה.

איך עושים זאת ? – באמצעות מספר "פטנטים" פשוטים:

  1. עליונית - אני ממליצה לנשים ללבוש עליונית ארוכה ולהשאירה פתוחה. עליונית ארוכה עם "זנבות" בצבע של המכנסיים והחולצה או בגוון כהה יותר מאריכה את הגוף ועוזרת לטשטש בטן. גם בקיץ אפשר ורצוי ללבוש עליונית כותנה קלילה, עם שרוולים עד המרפק, על מנת לטשטש את הבטן ולייצר אשליה של אורך. ובכלל- זכרו תמיד לייצר, באמצעות הלבוש, כמה שיותר קווי אורך וכמה שפחות קווי רוחב.

  2. מכנסיים באורך מלא – ראשית, לנשים ולגברים חשוב להימנע ממכנסיים באורך של 7/8 או 3/4. מכנסיים שאינם באורך מלא מקצרים ומעבים. מאותה סיבה, בחורף, אני מתנגדת למגפיים גבוהים ומעדיפה מגפונים או נעלי אוקספורד. חשוב שיראו את מלוא אורך הרגל ולא רק את החלק שמהברך ומעלה. בנוסף, אני ממליצה על נעליים בצבע הגרביים והמכנסיים.

  3. מכנסיים גבוהים וכיסים ב"מיקום מרכזי" – השתדלי לבחור במכנסיים בגזרה גבוהה (מכנסיים לא יותר נמוכים מ- 2 אצבעות מתחת לטבור). ככל ש"החגורה" תהיה ממוקמת גבוה יותר כך הרגליים יראו ארוכות ואת תיראי גבוהה יותר. מכנסיים בגזרה נמוכה יקצרו אותך וגם לא יספקו תמיכה ראויה לבטן. כמו כן, השתדלי להקפיד על כך שהכיסים יהיו ממוקמים בדיוק באמצע הישבן, לא "זולגים" כלפי מטה (לכיוון הרגליים) מה שינמיך ויעבה אותך. כמו כן, חפשי מכנסיים שבהם תפרי הצד הוזזו כלפי החזית, זה פטנט שמצר את הרגליים למראית עין, או לחילופין מכנסיים עם תיפורים חיצוניים אלכסוניים. לגברים- מכנסיים בגזרה גבוהה וחולצה בתוך המכנסיים אם אין כרס. אם יש כרס - אז חולצה בחוץ, אך שלא תהיה ארוכה מדי אלא תגיע עד אמצע כיס המכנסיים (לקצר אצל תופרת אם צריך).

  4. חיתוך במותניים ולא בירכיים – הן במכנסיים והן בחצאיות ובשמלות חשוב שהחיתוך יהיה במותניים ולא בירכיים. מאותה סיבה, אם אינך מאוד גבוהה ,רצוי להימנע מטוניקות. ככל שהחיתוך ממוקם גבוה יותר כך הרגליים נראות ארוכות יותר והצללית צרה. ככל שהחיתוך נמוך יותר (טוניקות, חגורה עבה הממוקמת בירכיים וכו') כך הלובשת נראית "גוצה" ועבה יותר. כפי שציינתי גם גברים לא ללבוש חולצות ארוכות מדי כי זה מקצר ומעבה.

  5. הלבשה תחתונה - בנוסף למכנסיים או לשמלה עם קו מותן גבוה, אני ממליצה גם על תחתונים שהם גבוהים ו"אורזים". זה במיוחד חשוב מתחת לשמלות ולחצאיות, שנוטות להיצמד לגוף ועשויות מבדים דקיקים, שהם פחות מחטבים מטיבם. תחתונים מסוג זה ניתן למצוא בכל רשתות ההלבשה התחתונה: "אינטימה", "אפרודיטה", "ג'ק קובה", "דלתא", "המשביר לצרכן" ועוד.

  6. צבעוניות ופסים – בגד עם דוגמא של פסי אורך יוצר אשליה של גוף ארוך יותר. אני, באופן אישי, מאוד אוהבת גם פסי רוחב אבל רצוי שיהיו צרים ודקים אחרת הם עלולים להרחיב את הלובשת. כמו כן, כשלובשים צבע אחד מכף רגל ועד ראש, נוצר קו אורך אחיד שאינו נקטע ע"י קווי רוחב, והגוף נראה כ"מקשה אחת". פטנט נוסף הוא לבישת שמלה או גופיה שצדדיה כהים יותר מהחלק המרכזי. הפס הכהה צריך להתמזג בדיוק עם צד הגוף. זה יוצר הצרה משמעותית של ההיקפים.

  7. נעליים- עבור נשים יש נעלי עקב, שכמובן, מגביהות ומחמיאות. בד"כ צריך להגיע לאיזון בין נוחות ליופי. עקבי סטילטו דקים הם סקסיים ומחמיאים אבל לא לכולן הם נוחים. אני ממליצה לבחור עקב רחב יותר כדי שיהיה גם נוח כי לדדות בנעליים לא נוחות זה ההיפך מ-"סטייל". לאשליה של רגליים ארוכות יותר יתרום גוון ניוד או בז' שמתמזג עם צבע העור, ורצוי גם נעל עם מפתח עמוק שחושף את הרגל (נעלי בלרינה, למשל). עבור גברים שהם נמוכי קומה יש נעליים שיש להן עקב מוסתר. נעליים כאלה יש למשל באתר betallshoes והן עשויות להגביה בכ - 8 ס"מ. אפשר לרכוש נעלי אוקספורד, מוקסינים ודגמים שונים בהתאם לסגנון ולעיסוק.


bottom of page