top of page

טרנדים בשיער ואיפור - קיץ 2018


באיפור ובשיער, כמו גם בלבוש, יש טרנדים חדשים בכל עונה.

לא חייבים לאמץ את כולם, בפרט לא טרנדים של שיער, שעלולים לחייב אותנו.

להלן אפרט את הטרנדים העיקריים לקיץ הנוכחי, שאותם אתן מוזמנות לאמץ באופן סלקטיבי, לפי טעמכן האישי:

  1. מראה עור לח ומבריק- שימוש במייק אפ רטוב ויצירת מראה מבריק מעט. כיום, המראה הרטוב והמבריק נחשב לצעיר ורענן. המראה המפודר נחשב למבוגר ולא טרנדי. בהזדמנות זאת אזכיר שוב, שמתחת למייק אפ, תמיד חובה למרוח קרם עם מקדם הגנה גבוה, לפחות spf 30 על מנת למנוע נזק לעור. את הקרם כדאי למרוח אחרי שטיפת הפנים בבוקר, ולהמתין כרבע שעה עד למריחת המייק אפ הנוזלי מעליו, ליצירת מראה רטוב ובוהק.

  2. עור טבעי, לא מט– כאמור, מעל לשכבת קרם ההגנה עלייך למרוח מייק אפ שיקנה לעור גוון אחיד. רמת הגימור היתה בעבר כזאת שיוצרת מעין "מסיכה". כמובן, שרמת הכיסוי תלויה גם בגוון עורך ובכמה פגמים ופגעי זמן עליך להסתיר. יש נשים שאוהבות כיסוי מלא ויש נערות, ובנות עשרים, שיכולות להסתפק בכיסוי קליל וטבעי. עם זאת, כיום המגמה היא לא לייצר "מסיכה" אלא להראות את העור הטבעי, לרבות נמשים. את גוון המייק אפ יש להתאים לעור הפנים ולבדוק באזור שנושק לצוואר. בקיץ יש לבחור בגוון מעט כהה יותר כי אנו משתזפות גם "בלי כוונה".

  3. גבות פרועות, עבות, מסורקות כלפי מעלה – כפי שאתן בוודאי רואות אצל הסלבס הצעירות, וכוכבות הריאליטי, היום אופנתי מראה הגבות העבות. הגבות לא רק עבות אלא גם פרועות ואף מסורקות כלפי מעלה, "מבולגנות" למראה. מראה הגבות הדקיקות, המצוירות, שהיה אופנתי בעבר כבר מזמן אינו טרנדי, ולכן מי שהגבות שלה דקות מדי רצוי שתעבה אותן באמצעות מסקרה לגבות או באמצעות צללית לגבות. הגבות ממסגרות את הפנים ומשמעותיות בהצערת המראה, ועבודת המילוי שלהן באמצעות צללית קלה יחסית גם למי שאין לה מיומנות גבוהה באיפור.

  4. גווני פסטל ובייבי – מבחינת צבעוניות של "שימרים" ושפתונים למיניהם (לרבות ליפ גלוס), הגוונים הבהירים, הפסטלים, הם הכוכבים של העונה. בפרט בקיץ, אני ממליצה על ליפ גלוס או על שפתון "שמנוני" במרקמו, בגוון בהיר, ולא על שפתונים כהים בעלי מרקם יבש. בערב, ללוק דרמטי, אפשר להפציע בשפתון אדום עז (של "מאק" או של "בובי בראון", למשל).

  5. שימרים בעצם הלחי העליונה – כחלק מהמראה הרטוב והמבריק, ובהתייחס לצבעי הפסטל (בעיקר ורוד בייבי), מאוד אופנתי להוסיף שימר בגוון ורדרד בעצמות הלחיים העליוניות. זה מחטב את הפנים ומוסיף נגיעה זוהרת. למי שאינה מחבבת שימרים, אני ממליצה להישאר עם הברונזר המוכר והטוב, שבאמצעותו יש לייצר הצללה או הארה בהתאם למבנה הפנים. המטרה שלנו היא "לייצר" מבנה פנים אובאלי ובהתאם לכך יש להרחיב ולהצר את האזורים הרלוונטיים בפנים.

  6. שיער אפור וצבעוני, גלי ופרוע – אחת התספורות האופנתיות לקראת הקיץ היא ה"קארה ההפוך", כלומר, קארה ארוך מלפנים וקצר בעורף. זאת תספורת שהולמת יותר בעלות שיער חלק / גלי מאשר בעלות שיער מתולתל. כמו כן, מראה של שיער פרוע, גלי, כאילו יצאת הרגע מהים ולא הסתרקת הינו טרנדי. מבחינת צבעוניות, השיער האפור אופנתי, וכן פסים צבעוניים – כחול, סגול, ירוק, ורוד – משולבים בשיער הטבעי או בקצוות השיער. על הטרנד השני איני ממליצה לנשים מעל גיל 35 ,כמובן בכפוף לעיסוק. יש מקצועות בהם נדרש קוד לבוש / שיער סולידי, ויש מקצועות יותר חופשיים מבחינה זאת.


bottom of page