top of page

איך לטשטש בטן בעונה החמה ?


בטן בולטת ("כרס" בלשון העם) קשה מאוד להסתיר באמצעות לבוש, ועל כך מלינות רבות מן הנשים שעימן אני עובדת....

למרות זאת, אפרט להלן מספר טיפים בנושא, שמניסיוני רב השנים, עשויים באמת לצמצם את "מימדי הבעיה" או לפחות להסתירה חלקית.

העניין הזה מאתגר במיוחד בקיץ, מכיוון שבחורף יש לנו אפשרות ללבוש ג'קט או קרדיגן פתוחים וזה מסייע לנו במלאכת הטשטוש, בקיץ, לעומת זאת, החום אינו מאפשר זאת.

הטיפים שלי-

  1. עליונית – גם בקיץ אני ממליצה ללבוש תמיד חלק עליון קליל - צעיף דק ממשי או מכותנה שאת משאירה פתוח (לא קושרת), או עליונית דקיקה ומשוחררת עם שרוול עד המרפק או ללא שרוול בכלל. הסיבה לכך היא- שברגע שיש עליונית כלשהי שנלבשת פתוחה, יש הצללה והסתרה של אזור הבטן. עליוניות מוצלחות יש ב"קום איל פו", ב"סאקס" וב"זארה".

  2. אביזר אופנה - כל חלק בגוף שאותו נבחר לאבזר, יקבל תשומת לב מהמתבונן. לפיכך, כדאי לך תמיד לאבזר חלק בגוף שאת אוהבת: פנים (משקפיים, עגילים), חזה (מחשוף, שרשרת), ירכיים (חגורה), וכו'. לבעלות בטן אני ממליצה לא לענוד שרשרת שמסתיימת בדיוק באזור הבעייתי, אלא להעדיף שרשרת קצרה שתדגיש את הפנים והצוואר או, לחילופין, צעיף ארוך, פתוח, שיסייע לנו לייצר קווי אורך ולא קווי רוחב (אנו תמיד מנסות ליצור צללית צרה וארוכה...). אקססוריז יפים ראיתי העונה ב"רזילי, "יאנגה" , "מיה אינספיריישן", והמעצבות - הגר סתת, אפרת עזוז, רובי סטאר.

  3. חולצות צמודות - חולצות צמודות אינן מומלצות לאף אחת, ובפרט לא לבעלות בטן בולטת. העדיפי חולצות מבדים שאין בהם לייקרה: 100% כותנה, פשתן, ויסקוזה, משי וכו'. החולצות שנצמדות לבטן יבליטו את העודפים ובפרט יזיקו לנו כאשר אנו מתיישבות והבטן משתפלת...זכרי תמיד- כשהבגד רפוי המראה נינוח ואת נראית רזה יותר מאשר כשהבגד "מתפוצץ" עלייך ומבליט את העודפים...חולצות מוצלחות יש אצל מאיה נגרי, דפנה לוינסון, רונן חן (בתמונה), אייץ' & אם.

  4. חגורה – גם חגורה, כמו גם יתר אביזרי האופנה, יש למקם רק במקום בגופך, שאותו את רוצה להבליט. אל תתני למוכרות בחנויות לשכנע אותך שחגורה שמונחת בדיוק על הכרס "אורזת" אותך ומטשטשת את הבטן. ההיפך הוא הנכון, בעלות בטן צריכות להימנע מחגורה על המותניים בכל מחיר. הדגישי אזור אחר שבו את רוצה "להשוויץ".

  5. מכנסיים נמוכים – ככל שאנו מתבגרות, ולרוע המזל גם הבטן כבר לא מה שהיתה פעם, עדיף ללבוש מכנסיים שהם גבוהים, כדי שיספקו תמיכה ראויה לבטן (ולישבן). הגובה הנכון של מכנסיים הוא לא יותר משתי אצבעות (מאוזנות) מתחת לטבור. נמוך מזה כבר לא מחמיא, ובפרט לא כשאנו מתיישבות. הקפידי למדוד את המכנסיים שאת מעוניינת לרכוש גם בישיבה על מנת לוודא שהם מספקים תמיכה, ואל תיכנעי לטרנד של המכנסיים הנמוכים, השאירי אותם לבנות העשרה!

  6. תחתונים – בנוסף למכנסיים עם קו מותן גבוה, אני ממליצה גם על תחתונים שהם גבוהים ו"אורזים". זה במיוחד חשוב מתחת לשמלות ולחצאיות, שנוטות להיצמד לגוף ועשויות מבדים דקיקים, שהם פחות מחטבים מטיבם. תחתונים מסוג זה ניתן למצוא בכל רשתות ההלבשה התחתונה: "אינטימה", "אפרודיטה", "ג'ק קובה", "דלתא", "המשביר לצרכן" ועוד. אני ממליצה לרכוש כאלה בצבע גוף על מנת שלא יבלטו מתחת לשמלות/חצאיות או מכנסיים שהם בהירים או מעט שקופים. אמנם המראה "דודתי" במקצת אך מבחינת סטיילינג זה הפתרון הנכון.

החולצה שבתמונה – רונן חן


bottom of page