top of page

בגדי ים – טרנדים קיץ 2019 והתאמה למבנה הגוף האישי :


רכישת בגד ים הינה משימה מסובכת למרביתנו, מכיוון שבבגדים קל לנו יותר לטשטש את החלקים שאנו אוהבות פחות בגופנו, ואילו בבגד ים הכול גלוי וחשוף לעין כל. עצם העמידה בתא ההלבשה עם האורות הבוהקים היא חוויה קשה ומביכה לחלק גדול מאיתנו...ולכן אנו דוחות ככל האפשר את קניית בגד הים שלנו.

אני, כסטייליסטית אישית, מרגישה שרכישת בגד ים הינה אחת המשימות הקשות מכיוון שבבגד ים עלינו "להסתובב" בים / בבריכה כמעט עירומות, בשונה מהלבשה תחתונה, שצריכה רק "לארוז" אותנו מתחת לבגדים, ובשונה מהבגדים עצמם, שעשויים דווקא להיות יעילים בהבלטת יתרונות וטשטוש חסרונות. כשאנו לובשות בגד ים אין לנו איך "להסתתר".

אני תמיד מציעה ללקוחות שעימן אני נפגשת לקראת הקיץ, לרכוש עימי בגד ים כי זאת משימה בהחלט מאתגרת.

באלו חנויות אני נוהגת לרכוש בגדי ים עם לקוחותיי ?

עם הצעירות בנות ה- 20, אני רוכשת בגדי ים ב"אמריקן איגל", "בילבונג", "טופשופ" או מנחה אותן להזמין בגד ים און- ליין מ"בננה הוט", "זאפול" או "שיין".

עם בנות ה- 40 ומעלה, אני רוכשת בגדי ים ב"אפרודיטה", "ג'ק קובה", "אינטימה" והעונה ראיתי בגדי ים מוצלחים ובמידות נדיבות גם ב"זוהרה" ואצל "נועה מונדשיין".

בתמונה- בגד ים שלם "זוהרה".

מבחינת טרנדים, השנה מאוד אופנתיים בגדי ים בצבעי גלידה (צהוב בהיר, ורוד-בייבי, תכלת, ירוק בהיר) ובגדי ים לבנים. כמובן, לא כל הנשים ירגישו נוח בבגד ים בהיר ולאלה אמליץ על שחור / כחול כהה / פסים אלכסוניים/ שילובי הדפסים.

כמו כן, העונה מאוד אופנתיים בגדי ים סרוגים, בסגנון בוהו-שיק.

אני תמיד ממליצה לרכוש גם גלבייה קלילה ללבוש מעל בגד הים, אותה ניתן למצוא אצל המעצבת קרן שביט (שיש אצלה גלביות מכל הסוגים, הן כאלו שיתאימו ליום-יום והן כאלה שיתאימו לחוף / לחופשה), בחנות "גלביה", ב"אריסטו שמט", וב"קרייזי ליין".

טיפים לרכישת בגד ים מחמיא -

כשאת קונה בגד ים עלייך לזכור שהמטרה הינה לא להיראות רזה יותר אלא להיראות פרופורציונאליות יותר, ע"י הקטנת פלג הגוף שהוא הגדול יותר בגופנו (בהנחה שאין לנו פרופורציות מושלמות). לנשים בעלות מבנה "שעון חול" יותר קל, הן בבחירת בגדים והן בבחירת בגד ים, אבל רובינו לא כאלה...

להלן מספר טיפים לבחירת בגד ים לפני מבנה הגוף :

  1. מבנה תפוח – לנשים בעלות מבנה זה יש כתפיים וחזה יותר גדולים, בד"כ אין מותניים, ופלג הגוף התחתון צר ורזה יותר. מומלץ ללבוש בגד ים שלם עם מחשוף עמוק בחזה או לחילופין "טנקיני" (חלק עליון בגזרת גופיה קטנה וחלק תחתון סטנדרטי) כשהחלק העליון בצבע אחד, כהה, והחלק התחתון עם דוגמה

  2. מבנה אגס – לנשים בעלות מבנה זה כתפיים צרות, חזה קטן, בטן שטוחה ואגן ירכיים רחב. מומלץ ביקיני שבו החלק התחתון בצבע אחיד וכהה, וחזייה מרופדת עם דוגמא, או בגד ים שלם עם מפתח רגל גבוה, ליצירת אשליה של רגליים ארוכות יותר. חלק עליון עם "וולנים", קפלים, מלמלות וכד', מייצר אשליה של חזה גדול יותר. כמו כן רצוי שהחלק העליון יהיה הבהיר יותר.

  3. מבנה גוף מלבני – לנשים בעלות מבנה זה יש ירכיים וכתפיים באותו הרוחב, ואין מותניים. מומלץ לבחור בגד ים שיוצר אשליה של מותניים: בגד ים שלם עם חגורה במותניים או בגד ים שלם בגזרת מעטפת או עם הדפסים, שיוצרים הצרה באזור המותניים. כמו כן, מפתח רגל גבוה שיצר את המותניים ויאריך את הרגליים. אפשרות נוספת היא בגד ים שלם עם מפתחים בצדדים, שהוא חשוף במותניים, הקרוי "מונוקיני".

  4. מבנה גוף פרופורציונלי בצורת שעון חול – לנשים שבורכו במבנה זה- צורת "גיטרה"- יש גוף פרופורציונאלי וכל בגד ים בגזרה קלאסית יתאים להן.

  5. חזה קטן – חזיית קולר או חזיית משולשים. בשתי הגזרות הללו, מומלץ שהחזייה תהיה מרופדת ו/או עם ברזלים, ליצירת נפח. כמו כן, מומלץ הדפס/טקסטורה בחזייה. תוספת של וולנים, מלמלות, קישוטים וכיווצים בחזה תתאים.

  6. ישבן/ירכיים מלאים – מומלץ ומחמיא ביקיני או שלם עם מפתח רגל גבוה. להימנע מגזרות נמוכות ומכנסונים גדולים מדי. להימנע גם מחלק תחתון שנקשר בצדדים ומחצאיות מתנפנפות. כמו כן, חלק תחתון בצבע אחיד וכהה וחלק עליון בהיר שימשוך את העין.

  7. כתפיים רחבות – גזרת קולר או כתפיות עבות. מכנסונים או חלק תחתון עם נפח יאזנו בין אגן צר לכתפיים רחבות. כמו כן, בגד ים שלם עם "איקס" בגב יצמצם את רוחב הגב, ויהיה מחמיא. להימנע מסטרפלס.

  8. בטן בולטת – להימנע מבדים מבריקים שמבליטים הכל. הדפס א- סימטרי מומלץ או גזרה א-סימטרית (כתף אחת). כמו כן, לבחור בגד ים שלם בעל בטנה פנימית חזקה.


bottom of page