top of page

איך תקני את הג'ינס ה"נכון" לך ?


מכנסי הג'ינס מלווים אותנו כבר מעל 70 שנה. מדובר באחד מפריטי החובה בכל מלתחה נשית וגברית, וטווח המחירים והגזרות עצום.

ג'ינס הוא כינוי למכנסיים שהתחילו כמכנסי עבודה (של פועלים), מבד דנים עמיד וחזק. עם השנים החל הג'ינס להיות פריט אופנתי ובהתאמה חלו בו שינויים: הבד הפך להיות דק יותר, נוספו קרעים, שטיפות, גזרות מגוונות וכו'.


אני, כסטייליסטית אישית, ממליצה לנשים להקפיד על כמה כללים לקניית הג'ינס הנכון והמחמיא:


1. גזרה גבוהה - כשאת רוכשת מכנסיים בכלל, וג'ינס בפרט, עלייך להקפיד על גזרה גבוהה, הווה אומר, לא נמוך מ- 2 אצבעות מתחת לטבור (אפשר גם מעל הטבור אם נוח לך). הג'ינס הגבוה "אורז" טוב את הבטן ואת אזור הישבן והירכיים. החל מגיל מסוים (ואחרי שהגוף עובר לידות..) גם לנשים רזות יחמיא הרבה יותר ג'ינס בגזרה גבוהה שמחטב ומחמיא. מסיבה זאת, גם חשוב למדוד את הג'ינס בישיבה, מכיוון שרק אז נוכל לוודא שהוא אכן גבוה מספיק, ולא חושף טפחיים...

2. אחוזי לייקרה - רצוי שבג'ינס שאת לובשת יהיו לפחות 2% של לייקרה (שלעיתים מכונה "אלסטן" או "ספנדקס"). הסיב האלסטי מסייע לג'ינס להיצמד לגוף אך מבטיח שהוא יהיה גם נוח וגמיש. אנו, הישראליות, אוהבות את הנוחות שלנו ולרוב לא נלבש בגד שלא יהיה לנו נוח להתנועע עימו וללבוש אותו מבוקר ועד ערב. כמו כן, בשל האקלים בארץ בד"כ נעדיף בד שהוא דק ולא עבה ומכביד. מצד שני, יש כעת בשוק המון ג'ינסים בגזרות mom וגם straight שהם מ 100% כותנה (ללא לייקרה) וגם הם טרנדיים ומחמיאים (כמובן בהתאם למבנה הגוף ולגיל).

3. הג'ינס גדל בחצי מידה – בשונה מפריטי לבוש אחרים שאותם אני תמיד ממליצה לא לקנות צמודים (המראה הנינוח, הרחוק מן הגוף, הרבה יותר מחמיא ואלגנטי), ג'ינס שיש בו לייקרה צריך לקנות כשהוא "בול" על הגוף. לאחר לבישה של כמה שעות הג'ינס יתרחב בכחצי מידה ולכן אם תקני אותו כשהוא מעט משוחרר הוא יהיה רפוי ולא מחמיא תוך זמן קצר. עם זאת, נשים שהן בעלות מבנה גוף "אגסי" צריכות לקנות ג'ינס שמתאים למידה שלהן בירכיים ולקחת לתיקון אצל תופרת על מנת להצר במותניים. יש לי הרבה לקוחות שחייבות לתקן מכנסיים, כי יש פער של מידה שלמה בין הירכיים ובין המותניים (הצרים). יש יוצא מן הכלל- אם קנית ג'ינס שעשוי מ- 100% כותנה עלייך לקנות מידה מדוייקת ולא צמודה (מכיוון שהוא לא יתרחב).

4. ג'ינס טרנדי – אני ממליצה ללקוחותיי (שרובן אינן נערות / בנות עשרים), לקנות ג'ינס שהוא קלאסי ולא טרנדי. יש היצע גדול של ג'ינסים עם שטיפות, קרעים, תיפורים ולדעתי כדאי לוותר עליהם. עדיף להשקיע את התקציב (המוגבל בד"כ...) בג'ינס כחול קלאסי ובג'ינס שחור ואולי גם אפור או לבן (לקיץ) ולא להתפתות לג'ינסים ה"עשויים" מדי ולטרנדיים שאינם תואמי גיל ושבעונה הבאה יהיו כבר לא רלוונטיים. הגזרות האופנתיות כעת הם דווקא לא סקיני, אלא ג'ינסים ישרים, מתרחבים, וכן גזרות mom וגם slouchy. ניתן למצוא גזרות אלה בכל הרשתות- זארה, מנגו, פול אנד בר, קסטרו, רנואר, אייץ' אנד אם ועוד.

5. כיסים – הגזרה הקלאסית המלווה אותנו משנות ה-50 ועד היום היא זאת של 5 כיסים. לטעמי, חשוב שלג'ינס יהיו שני כיסים במרכז הישבן. כאשר אין כיסים בכלל או כאשר הכיסים קטנים, זה מגדיל את הישבן. כאשר הכיסים "זולגים" לכיוון הרגל כמו בגזרת "בויפרנד" או "באגי" זה מקצר ומעבה את הצללית ואז צריך "לפצות" על כך באמצעות נעלי עקב (למעט מי שהיא גבוהה ודקיקה, שיכולה להרשות לעצמה ג'ינס "בויפרנד"). לכן הגזרה הקלאסית, הותיקה, של שני כיסים הממוקמים במרכז הישבן, היא המומלצת והמחמיאה ביותר.

6. שילובים - כן, כעת כבר "חוקי" לשלב ג'ינס עם ג'ינס (חולצה ומכנסיים) אני רק ממליצה שתהיה שונות בגוון.

7. מכנסי ג'ינס קצרים- אין צורך לקנות, כדאי לקצר ג'ינסים ארוכים שכבר "נחרשו" לאורך הרצוי עבורך, ולהשאיר קצת עודף על מנת לאפשר 2 קיפולים למטה - שיק.


Commenti


bottom of page