top of page

הרצאתה של נטע סקלי – מאפרת ב- "מאק"

בחמישי בערב, האחרון, השתתפתי (בזום) בהרצאתה של נטע סקלי, מאפרת ראשית בחברת "מאק".

בפוסט זה, אני רוצה להתמקד בטיפים לטיפוח שנתנה לבנות 50+. בנוסף, אוסיף, מניסיוני האישי, כמה טיפים לאיפור לבנות הגיל הזה, שאני מתקרבת אליו בצעדי ענק....

סוג העור שלנו משתנה במהלך החיים בהתאם לגילנו. עם הגיל, חלה הפחתה בהפרשת השומן בעור ולכן גם נפגמת יכולתו לאגור לחות. כמו כן, ישנם שינויים במבנה העור שמאטים את קצב התחדשות התאים ופוגעים בגמישותו ובמוצקותו. ולכן, לקראת גיל 50 יש להעריך מחדש את המוצרים בהם נעשה שימוש.

מבחינת עומס שימוש במוצרים, נטע סקלי ממליצה להימנע מעודף מוצרים, שכן, שכבות רבות מדי של מוצרי הכנה לעור עלולים לגרום לכך שהמייק אפ ומוצרי האיפור לא ייספגו בעור ויהיו בעלי עמידות נמוכה.


טיפוח:

1. ניקיון עור הפנים – ניקיון עור הפנים הוא הצעד הראשון, החשוב ביותר. יש לנקות במים עם סבון או במגבון עבה (שמסיר איפור) אך לא לשפשף בשום אופן את העור הרגיש שמסביב לעיניים. סקלי המליצה על מוצר של "מאק" בשם cleanse off oil שהוא שומני, מכיוון שלאחר הניקוי הראשון עם סבון או מגבון, יש לנקות ניקוי שני, יסודי, עם מוצר ניקוי שומני, ואז העור נקי ומוכן למוצרי הטיפוח והאיפור של היומיום.


2. שכבות הטיפוח הראשונות - אחרי ניקיון יסודי של העור, שהוא הכי חשוב, יש להניח סרום להזנת העור בלחות (פריימר) ומעליו תחליב פנים מועשר בלחות (חשוב במיוחד בגילאי 50+). תחליב הפנים יסייע גם בהעלמת קמטים וקמטוטים עדינים.


3. מייק אפ – לאחר 2 השכבות שציינתי לעיל, יש להניח מייק אפ (קרם בסיס). חשוב לי לציין, שבתחליב הפנים או במייק אפ חובה שיהיה מקדם הגנה- spf - משמעותי, לפחות 50 בחורף, ו- 30 בקיץ. בגילאים המבוגרים יותר חשוב שלא להשתמש בחומרים (מייק אפ) יבשים בגימור מאט, אלא יש להעדיף מייק אפ נוזלי שאינו מצטבר בקמטוטים. אני ממליצה לנסות מייק אפ מסויים (בסופרפארם) ב"מאק" או ב"בובי בראון" למשך 8 שעות ורק אז לבדוק אם אכן הוא מתאים לך. אם אחרי 8 שעות העור שלך עדיין זוהר, כדאי לקנות את המוצר. ניתן להעשיר את המייק אפ ולהוסיף לו מהסרום, אם עדיין חסר לך זוהר.


4. עיניים - האזור הראשון עליו ניכרים סימני הגיל הינו אזור העיניים. יש לדאוג לטפח אזור זה מסביב לעיניים באמצעות קרם עיניים. קרם עיניים איכותי מפחית נפיחות מתחת לעיניים, ומטשטש עיגולים כהים. כמו כן, ניתן להניח אותו סביב השפתיים על מנת לרכך קמטוטים.איפור:

1. שפתיים– אני ממליצה על שפתון קליל, מבריק, ורדרד. רצוי גם, על מנת לחזק את המראה הורדרד, שהוא מאוד טרנדי, להוסיף פודרה ורודה בלחיים ומעל העפעפיים. ככל שמתבגרים מומלץ לזנוח את השפתונים הכהים שנוטים להקנות מראה יבש ומקומט ולהעדיף שפתונים עשירים בלחות. כמו כן, לפני השפתון כדאי להשתמש בפריימר לשפתיים שיכין אותן לקראת השפתון. אני אוהבת את הגלוסים והשפתונים העדינים של "בובי בראון" ושל קליניק.


2. צבעים – הצבעים השולטים באיפור העונה הם הצבעים החמים : חומים, כתומים, בורדו וכו', הן בשפתיים והן בצלליות עיניים. אני מחבבת צלליות בסיס בגווני בז' וחום. צלליות בסיס מעולות, אני נוהגת לקנות עם לקוחותיי ב"מאק". בנוסף, אופנתיות העונה צלליות בגווני פסטל- סגול לוונדר, ורוד- שאותן יש ללוות בשתי שכבות מסקרה, על מנת להכהות את העין. בבואך לבחור סומק, אל תבחרי חום וסגול שיחשיך את הפנים אלא גוונים של כתום או ורוד במרקם קרם שיאירו את הפנים (עם הגיל מתרבים כתמי הפיגמנטציה והכהויות).


3. גבות פרועות, עבות, מסורקות כלפי מעלה כפי שאתן בוודאי רואות אצל הסלבס הצעירות, וכוכבות הריאליטי, היום אופנתי מראה הגבות העבות. הגבות לא רק עבות אלא גם פרועות ואף מסורקות כלפי מעלה, "מבולגנות" למראה. מראה הגבות הדקיקות, המצוירות, שהיה אופנתי בעבר, כבר מזמן אינו טרנדי, ולכן מי שהגבות שלה דקות מדי רצוי שתעבה אותן באמצעות מסקרה לגבות או באמצעות צללית לגבות, אני אישית מעדיפה את האופציה השנייה. הגבות ממסגרות את הפנים ומשמעותיות בהצערת המראה, ועבודת המילוי שלהן קלה יחסית גם למי שאין לה מיומנות גבוהה באיפור.


4. עיני חתול - שני טרנדים בולטים הינם אייליינר שחור, דק, במראה גרפי. אם האייליינר הגרפי הוא מחוץ לאזור הנוחות שלך, אולי תעדיפי לתחום רק את זוויות העיניים באיליינר שחור ליצירת מראה חתולי ו"קולי". אופציה נוספת, למי שאינה מיומנת בשימוש באיי-ליינר הינה שימוש בעפרון רך, נמרח, שניתן לטשטש אותו באמצעות מברשת דקה ולהפוך אותו לצללית. סקלי ממליצה שלא להשתמש בעפרון בעל גימור מטאלי, מכיוון שהוא מדגיש קמטוטים בעיניים.

Commentaires


bottom of page