top of page

מהי אלגנטיות והאם נוחות חשובה יותר ?

לדברי ז'נבייב אנטואן דריו (מומחית צרפתיה לאופנה, שמבטיחה להפוך נשים "רגילות" לנשים בעלות בטחון עצמי וחן), אלגנטיות היא סוג של הרמוניה הדומה למדי ליופי, בהבדל אחד, שהיופי הוא בד"כ מתת טבע והאלגנטיות היא תוצאה של כשרון ותשומת לב.


הייעוד שלי כסטייליסטית אישית, הוא למעשה, להפוך אישה פשוטה לאישה אלגנטית. איך עושים זאת ?


אחת הדרכים לכך הינה שימוש באקססוריז - האקססוריז שאישה מוסיפה ללבוש שלה - נעליים, תיק, משקפי שמש, כובע, תכשיטים וכו' יכולים להשפיע לטובה על ההופעה. אקססוריז טובים יכולים לשדרג כל לוק בסיסי ובנאלי, ולהיפך- היעדרם של אקססוריז או שימוש באקססוריז שאינם איכותיים או לא נבחרו בקפידה, עלולים "להפיל" כל לוק ולקלקל אפילו פריט מעצבים יקר.


אני סבורה, שחשוב לא "להתקמצן" על תיקים ונעליים. רצוי לקנות פריטים איכותיים ומומלץ שיהיו לך נעליים ותיק ב-2 צבעים: בקאמל (שמתאים לכחול וללבן), ובשחור (שמתאים לשחור, אפור, לבן). המשפט "אני לא יכולה להרשות לעצמי זול" מאוד נכון בהקשר של תיקים ונעליים.


בפועל, אני רואה אצל לקוחותיי שהתיקים הפשוטים, הסינתטיים, הם אלה שמתבלים מהר והלקוחות שלי בד"כ נפטרות מהם בקלות רבה, במהלך סידור הארון.

כדי להיות אלגנטית עלייך להתאמץ לקנות תיקים ונעליים יקרים (במסגרת התקציב האישי שלך, כמובן).


עוד אמרה ז'נבייב דריו, שבעוד יופי, בצורתו הפיזית הטהורה ביותר הוא מתנה שרק הטבע מעניק, אלגנטיות ושיק הם שיוויוניים יותר. משמעת ועין מבינה לצד חוש הומור ומאמץ, הם מה שנדרש לפיתוח סטייל ואמירה אישית, שהם נצחיים ועמידים גם לפגעי הגיל.


האויב הגדול של האלגנטיות הוא הנוחות.


עניין הנוחות פלש לכל תלום בחיים שלנו. זהו אחד הציוויים של החיים המודרניים.


אנחנו כבר לא מסוגלות לשאת את המחשבה על ההגבלה הקלה ביותר על התנועה שלנו, על הגוף שלנו, וחלק גדול מהפריטים שנחשבו סמל לאלגנטיות עד לפני כמה שנים, זוכים היום לגינוי מסיבות הקשורות לנוחות.


אני בהחלט בעד נוחות, בטח במה שקשור לנעליים, אבל מצד שני, כאשר נוחות נהיית מטרה בפני עצמה, היא הופכת לאויב הציבור מספר 1 של האלגנטיות.

אני בהחלט לא רוצה שלקוחות שלי ימצאו את עצמן בנעלי ספורט, בבגדי פוליאסטר או בטישרטים מהוהים וללא טיפת איפור, וכל זה בשם הנוחות.

קרה לי לא פעם, שפגשתי נשים בשנות ה 40-50 לחייהן שמעולם לא התאפרו. הטרחה נראית להן רבה מדי. לטעמי, איפור בסיסי קל בכל בוקר, שמשך הזמן הנדרש לו הוא כ 10 דק', יכול לשפר את הניראות שלך ואת ההרגשה שלך במשך היום כולו.

רובינו לא נולדנו יפיפיות ועלינו לעמול בשביל זה. יתירה מזאת, גם מי שהיתה יפיפיה בשנות ה-20 שלה עדיין נדרשת לה מעט עזרה עם חלוף השנים.

איפור הוא כמו לבוש לפנים, וכשם שאישה לא תלך עירומה ברחוב כך היא גם צריכה להימנע מלהיות חפה מאיפור.


המוצרים הבסיסיים עליהם אני מתעקשת עם לקוחותיי, הינם- קרם פנים עם spf גבוה, מייק אפ קל, פודרה שקופה לקיבוע המייק אפ בתוספת מעט סומק או ברונזר, מסקרה שחורה מעבה לריסים, ושפתון בגוון טבעי עם איכות שמנונית.


מי שמיומנת בשימוש באיפור, יכולה להוסיף, כראות עיניה, על המוצרים הנ"ל. למשל, אצלי, אייליינר שחור עבה, הוא סימן היכר של שנים.

את צריכה להיות חכמה מספיק בשביל להפיק את המקסימום ממה שאיפור יכול להעניק לך, אבל עלייך לדעת מתי לעצור, להדגיש גם עיניים וגם שפתיים או לטייח את הפנים בשכבה עבה של מייק אפ, זה טו מאץ'.


לסיכום, אני רוצה להציע לך להשקיע באקססוריז כמו תיקים ונעליים. הזול הוא היקר. להתאפר תמיד, ולהעדיף איכות על פני כמות בכל מה שאת רוכשת.


כמו כן, נוחות היא בהחלט חשובה, אבל לא כערך עליון. אני ממליצה לוותר מעט על הנוחות לטובת האלגנטיות כשאת יוצאת מהבית, אם ליום עבודה או סתם לסידורים או לקפה עם חברה.Comments


bottom of page