top of page

מורה נבוכים לאמא של כלה / חתן -

לאחרונה מגיעות אלי הרבה לקוחות, שהן אימהות שמחתנות בת או בן, ומתייעצות עימי לגבי השמלה שלהן לאירוע. הן רוצות להיראות במיטבן ביום החשוב הזה ובשוק יש מגוון אפשרויות. אפשר לתפור, לשכור, לקנות שמלה מוכנה ויש נשים שמעדיפות לקנות שמלה שהיא חגיגית אבל לא "טו מאץ'" (כזאת שאפשר יהיה להשמיש גם אחרי האירוע ולא "שמלת אוסקר", שהיא חד פעמית). אציין, שיש גם נשים שמעדיפות חליפת מכנסיים או אוברול (זה תלוי בעיקר בסגנון האישי של הלקוחה - סקסי, דרמטי, קלאסי, בוהו שיק, רומנטי).


הכנתי רשימה של כמה חנויות ומעצבים / מעצבות, שאצלם אפשר לקנות שמלה לאירוע, ולהלן אתמקד בשלושה מהם, שעליהם בחרתי להרחיב את הדיבור.


האופציות שבדקתי, הינן : שי פרץ, שיר אופיר, חזן צוקרמן, יעל מניה, רימה רומנו, אלון ליבנה, דרור קונטנטו, לארה רוזנובסקי, מאיה נגרי, שושנה בן צור, ישראלה קריבושי, טגורי. שלושה מהם מצאו חן בעיניי במיוחד ועליהם ארחיב להלן.


כמובן, שההחלטה לגבי בגד לאירוע תלויה מאוד גם בתקציב, במידת הרשמיות / האלגנטיות שהלקוחה (האמא) מעוניינת בה ובמבנה הגוף.


  1. אלון ליבנה: המעצב אלון ליבנה נולד בת"א כבן יחיד, להורים ממוצא מצרי. מגיל צעיר ידע שהוא רוצה להיות מעצב אופנה. בגיל 17 כבר החל ללמוד עיצוב אופנה ב"שנקר". ליבנה מקבל השראה מאומנות ומן הטבע, והעיצובים שלו בעלי מראה מודרני עתידני, עם נגיעות של אסתטיקה גוטית. השמלות שלו יכולות להיות מזוהות בקלות בשל הצורות הפיסוליות / דרמטיות שמקנות לגוף האנושי פרופורציות וזויות חדשות. ליבנה משלב טכנולוגיות חדשות, למשל, חיתוכי לייזר, הדפסות תלת מימד של בדים ועורות, ולצד זה, ניכרת אצלו גם תפירה בסגנון קלאסי. בשמלות של ליבנה ניתן למצוא נשיות, רכות ונעימות לצד חספוס, בוטות, פרובוקציה. למי זה מתאים ? אמא שהיא נועזת, דרמטית, חדשנית, מודרנית בהשקפתה.

  2. חזן צוקרמן : מאחורי סטודיו חזן צוקרמן עומדות 2 מעצבות - הילה חזן, סטייליסטית בעברה, ועדי צוקרמן, בוגרת שנקר. סטודיו חזן צוקרמן לא מוכר פריטים מוכנים אלא הן מציעות בעיקר בגדי ערב בהתאמה אישית, הניתנים גם להשכרה, בהם שמלות ערב, אוברולים וחליפות. הניסיון לשייך את הדגמים המיויצרים בסטודיו לז'אנר אחד נדון לכישלון, אם כי, אני נוטה לומר, שהסגנון הוא בוהו שיק עם ניחוח וינטג'. הסטייל של הילה חזן ועדי צוקרמן הוא ייחודי להן ולא נכנע לתכתיבי טרנדים חולפים. למותג שלהן יש חתימה ייחודית שהשתיים פיתחו במהלך השנים, מתוך הבנה עמוקה של גוף האישה. אצל מעצבים רבים הבדים הם אמצעי ואצל חזן צוקרמן הם גם ההשראה. הן פורשות את הבדים ומתחילות את תהליך העיצוב בדיגום חופשי על הבובה. הן משתמשות הרבה בבדים טבעיים: משי, רקמות מהמזרח, תחרה ועוד. זה מקנה לשמלות שלהן מראה מעט אוריינטלי. הסגנון שלהן נשי, מורכב, רב שכבתי, עם הרבה עבודת יד. למי זה מתאים ? אמא שהיא נשית, נוסטלגית, חובבבת וינטג', לא מפחדת לשדר רכות.

  3. דרור קונטנטו : בית האופנה דרור קונטנטו הוקם בשנת 2013 בדירת סטודיו קטנה בת"א והוא מתמחה בשמלות כלה וערב. קונטנטו פיתח תשוקה לעולם האופנה והעיצוב עוד כשהיה נער חרדי בישיבה. מתוך המסגרת הנוקשה והשמרנית של העולם החרדי יצא קונטנטו אל עולם האופנה המערבי, העכשווי, המהיר. הוא משלב בשמלות שלו אלמנטים, בדים, ורקמות אתניות. הוא משבץ לעיתים אבנים בבגדים ומשלב קרושה, פרנזים ועוד. לעיתים יוצר משחקי שקיפות. קונטנטו מעצב שמלות גם לנשים במידות גדולות ומכיר היטב את הגוף הנשי. למי זה מתאים ? לנשים ייחודיות, עם אמירה אופנתית מוצהרת, שאוהבות בוהו שיק ומשחקיות בבגד. עוד אציין, בנושא ההופעה של אם הכלה / חתן, שיש להקדיש מחשבה גם לנושא האיפור והשיער. אני ממליצה לבחור מאפרת מנוסה, שיודעת להתאים איפור לסוג העור של הלקוחה ולמבנה הפנים שלה. להדגיש יתרונות ולטשטש חסרונות. פוסט נפרד יוקדש לנושא הנעליים והתכשיטים שצריכים, כמובן, להתכתב עם הבגד ולהתאים לסגנון הלבוש שנבחר.


Comments


bottom of page